Jump to content
Sign in to follow this  
xanaxmarkuss

Kali linux Free up space

Recommended Posts

Sveicinati, velejos paintereseties vai seit ir kads, kas saprot kaut ko no kali linux? Ir problema tada, ka esmu uzinstalejis svaigu kali linux, protams man ir 500gb hdd portetivajam un viss itka ir okei, laimigiviss noladets, tomer ka es installeju kaut ko man taka kaut ko lauj ieinstallet un kaut biezi vien rada error ka man nav atmina vietas un ta jaatbrivo, izmantoju 

sudo apt autoclean
sudo apt autoremove 

komandas, bet beigas neka, skaitas ieinstaleju minecraft, paspeleju un viss safe, beigas atpakal eju un uzmet error 

For the program to work correctly, we recommend that you free up disk space on /; after release, launch the launcher again.<br><br>Read this tutorial to correct it. <a href='https://www.windowscentral.com/best-7-ways-free-hard-drive-space-windows-10'> Click me </a>
[TLAUNCHER][STATIC] initialize inner config
Good bye!

Biezi vien saskaros ar so problemu ka vajag atbrivot vietu, bet cmon man ir 500gb un tikko uzinstalets, neko neesmu paspejis pat piedirst!?

• Like 1

2 minutes ago, Kwaithex said:

Kam tev kali linux?

Palaid un atsūti skrīnu:

df -h

Pamacities visadas ficas, vienmer gribeju linux patestet ar pamacibam prikolam, jaunas zinasanas ka saka apgut.

luk df -h

Filesystem      Size  Used Avail Use% Mounted on
udev            3.9G     0  3.9G   0% /dev
tmpfs           788M  1.4M  787M   1% /run
/dev/sda1        11G   11G     0 100% /
tmpfs           3.9G   64M  3.8G   2% /dev/shm
tmpfs           5.0M     0  5.0M   0% /run/lock
tmpfs           3.9G     0  3.9G   0% /sys/fs/cgroup
/dev/sda6       441G  2.4G  416G   1% /home
tmpfs           788M   16K  788M   1% /run/user/1000

luk vel 

parted -l

Model: ATA SAMSUNG HN-M500M (scsi)
Disk /dev/sda: 500GB
Sector size (logical/physical): 512B/4096B
Partition Table: msdos
Disk Flags: 

Number  Start   End     Size    Type      File system     Flags
 1      1049kB  12.0GB  12.0GB  primary   ext4            boot
 2      12.0GB  500GB   488GB   extended
 5      12.0GB  18.4GB  6350MB  logical   linux-swap(v1)
 6      18.4GB  500GB   482GB   logical   ext4

Izskatās, ka /dev/sda1 ir 100% aizdirsts, kurš ir piemountots pie /  un tavi tie 500gb ir /dev/sda6. Loģiski spriežot, vajag apvienot vienā. 

Neesmu unix eksperts, man šo atradu uz ātru roku, varētu derēt Tev: https://askubuntu.com/questions/66000/how-to-merge-partitions 

p.s Ja gribēji apgūt linuxu kā tādu, varēji sākt ar kaut kādu ubuntu. Kali linuxam baigi daudz visādu tūļu ir, kurus tu tāpat 95% neizmantosi.

1 hour ago, Kwaithex said:

Izskatās, ka /dev/sda1 ir 100% aizdirsts, kurš ir piemountots pie /  un tavi tie 500gb ir /dev/sda6. Loģiski spriežot, vajag apvienot vienā. 

Neesmu unix eksperts, man šo atradu uz ātru roku, varētu derēt Tev: https://askubuntu.com/questions/66000/how-to-merge-partitions 

p.s Ja gribēji apgūt linuxu kā tādu, varēji sākt ar kaut kādu ubuntu. Kali linuxam baigi daudz visādu tūļu ir, kurus tu tāpat 95% neizmantosi.

Man nav vietas tam gparted :D

Ja reiz fresh install, tad vieglāk nebūs pārinstalēt pa jaunam ar normāli sadalītu HDD, nevis čakarēties ar esošo?

---

Bet nu katrā gadījumā to daudz vieglāk ir izdarīt, ja esi iebootojioes no "Live CD/USB", jo kaut kā šaubos, ka sanāks un-mount'ot root partīciju, lai ar viņu veiktu kādas manipulācijas.. :D

Edited by ViktorsN

Bet jautājums, kāpēc tieši kali linux? Gribi iemācīties rīkoties ar linux? Vari izmantot Ubuntu, kurš ir lietotājiem draudzīgāks un arī mazāk resursus aizņem.

Kali sver daudz dēļ tā, ka viņā jau ir pre-installed visādi tooli priekš pentesta, kuri tev nav vajadzīgi

Kali linux ir vairāk domāts pentestam

Edited by Yuu Hirokabe

51 minutes ago, Yuu Hirokabe said:

Bet jautājums, kāpēc tieši kali linux? Gribi iemācīties rīkoties ar linux? Vari izmantot Ubuntu, kurš ir lietotājiem draudzīgāks un arī mazāk resursus aizņem.

Kali sver daudz dēļ tā, ka viņā jau ir pre-installed visādi tooli priekš pentesta, kuri tev nav vajadzīgi

Kali linux ir vairāk domāts pentestam

Gan jau nākamais nixboys

On 6/10/2020 at 6:22 PM, lollka said:

Gan jau nākamais nixboys

Tad jau drīz būs full HAS.LV dump

On 6/10/2020 at 6:22 PM, lollka said:

Gan jau nākamais nixboys

Es ja godīgi, par to pašu biju domājis, šis jau nixboy v3 :D

On 6/9/2020 at 5:22 PM, Kwaithex said:

Man liekas, ka 99% neizmantos. :D

Edited by Yuu Hirokabe