Jump to content
Sign in to follow this  
Mafūzis

gribu zināt par RTK

Recommended Posts

Sveiki,  vai jūs lūdzu varētu pastāstīt ko jūs zināt par Rīgas tehnisko koledžu, piemēram lai tur tiktu mācīties par IT speciālistu(programmētājs) kādām jābūt vidējām  atzīmēm matemātika un latviešu valodā tagad 9. klasē, un ko vaig jau zināt par kompi... Būtu labi ja padalītos ar savu pieredzi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mācījos tur gan tehnikumā, gan tagad koledžā. Programmētājiem vidējā atzīme ja vismaz 6 ir, tad tiksi iekšā ez, bet padomā vai tev to vajag. Principā tā ir vieta kur aiziet, na haļavu dabūt stipendiju ~80 euro mēnesī un iemācīties tieši neko. + ir tas, ka ar skolotājiem vienmēr var visu sarunāt, nu ja tevi atskaita no RTK, tad tu esi pilnīgi bezcerīgs gadījums, mācības ir diez gan vieglas, nebūs īpaši jālauza galva, par cik ir obligātās prakses, tad arī labu darbu pēc skolas dabūt ir daudz lielāka iespēja nekā ejot uz vidusskolu. Bet ja ej ar domu, ka pabeigsi RTK un būsi lielais programmētājs vai datortehniķis, tad smagi vilsies. Tā ir vieta kur iet tīri pēc dokumenta un cerēt, ka prakses laikā tevi apmācīs uzņēmums vai arī tev jāmacas pašam viss. Iemācīs tev kaut kādas sīkumus un detaļas. WEB skolotājs ir labs, HTML/CSS/JAVASCRIPT var labi iemācīties, bet es nezinu kāda programmētājiem ir programma, es DT biju. 

15 minutes ago, Mafūzis said:

kādām jābūt vidējām  atzīmēm matemātika un latviešu valodā

Un vidējās atzīmes rēķina no visām atzīmēm, nesaprotu kāds sakars tieši šīm 2.

Bet nu vispār tev vajag jautāt kaut ko specifiskāk, tehnikums ir tehnikums, nekādu super augsto līmeni tur neviens nesagaida, rēķini, ka puse izkrīt jau pirmajā gadā no kursa, līdz 4. kursam tev paliks varbūt 20% no visiem, kas bija tavā kursā sākumā. 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tu vēlies 1.kursā mācīties pascal pamatus, 2.kursā c++ pieķerties, 3. html/css, tad tīri ok vieta. Jāatceras arī tas, ka RTK nav vieta, kur tev padarīs par programmētāju, pašam jāmācas ir.

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, Haijfaiv said:

Principā tā ir vieta kur aiziet, na haļavu dabūt stipendiju ~80 euro mēnesī un iemācīties tieši neko. + ir tas, ka ar skolotājiem vienmēr var visu sarunāt, nu ja tevi atskaita no RTK, tad tu esi pilnīgi bezcerīgs gadījums

Izklausās pēc katras profenes. ;D

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Diezgan sudiga skola, bet rvt sudigaks. Plus rtk tgd ik pec kadu pusgadu maina izglitibas sistemu, uz modulara, tagad grib nonemt modularo izglitibu, nevar nekadigi izdomat. Pirmiem un otriem kursiem programmesana iet galiga dirsaa, plus viniem tikai tiek dots priekstats, kas ir programmesana, nevis ka mus (3.un 4. Kursus) maca praktizeties padzilinatak. Ja naksi, tad nem vera to, ka tu piesakies klut par sistemas eksperimentalo trusiti :D

Edited by R0DEmental-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mans tev ieteikums, ja tiešām vēlies kļūt par labu programmētāju. Ej uz 12 un kamēr mācies vidusskolā apgūsti programmēšanu pašapmācības ceļā un pēctam ej uz augstskolu un uz ez pabeidz . Gan dokumenti gan skils.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vieta kur masveidā sagatavo cilvēkus, kas nemaz nezin vai tas ir tas, ko viņi grib darīt, jau pa defu nevar būt nekas labs. Un tas neattiecas tikai uz tehnikumiem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja skolā tā jau nemācijies, tad arī nav jēgas nesties uz turieni, jo tur būs vēl trakāk. Mācības iet 2x atrāk, ja ne daudz reižu ātrāk līdz ar to mājasdarbi būs daudz un neaizmirsti, ka DT (Datorsistēmu tehniķiem) nekā īpaša nav stundu ziņā, jo programmētājiem 3 kursā iet lietišķā matemātika, kas skaitās augstākā matemātika un vēl kaut kādas hujņas, anyway ja programmētājs, tad jūtu līdzi. Labāk tad vienkārši pabeigt to ez DT un tad kaut kādus programmētāja kursus.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Macies videni un paraleli kodus pasmaciba interneta, tad iestajies augstskola attiecigaja sfera. Tagad pec pamatskolas iet kodet profene ir haips, bet varbut izglitibas sistemai par to jaaizdomajas, jo nereti sada tipa iestades sacakaret var to ko tu sagaidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visas profenes palielam vienādas, pabeidzu RTk programmētājos dažus gadus atpakaļ, atzīmes baigi labas nevajadzēja, galvenais bij nokārtot iestājeksāmenus, kas arī nebij grūti, ir jābūt cirvim, lai netiktu profenē.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vēlies normāli izballēties un iepazīt daudz jaunus cilvēkus(ja dzīvosi kojās), tad droši. Jo pabeigt programmēšanu var, principā aizejot tikai uz stundām/konsultācijām. Jāmācās lielākoties ir tikai uz valsts eksāmeniem un jāuztaisa/jādabū kaut kur kvalifikācijas darbs, jo pārējo var nokārtot tikai atsēžot un klausoties, ko stāsta.

Papīrs nedaudz var noderēt augstskolā, var atlaist no specifiskiem priekšmetiem. Principā RTK papīrs noderēs tikai valsts darbos, jo iemācīs īsti neko. Tie kas paši paralēli mācijās programēt/IT lietas, tagad arī ir IT sfērās, pārējie kur nu kurais.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, Apacisify said:

Papīrs nedaudz var noderēt augstskolā, var atlaist no specifiskiem priekšmetiem

Šis ir samērā liels pluss, jo pēc tam 1. līmeņa augstāko (Kas nav super, bet tāpat labāk nekā teķis) tu RTK varēsi dabūt samērā viegli, jo 1) visus lektorus jau zināsi 2) tev liela daļa priekšmetu jau būs nokārtoti līdz ar to daudz darbu nav jādara. 3) Ja pabeidz RTK ar normālām sekmēm tev pa defu jau ir +3 punkti ja nemaldos iestājoties RTK koledžā uz augstāko izglītību, tas ir pluss, ja vismaz dziļi sirdī vēl ceri uz budžetu (šogad visi tika budžetā). 

Es piemēram tagad uz augstkolu aizeju 2x nedēļā uz 2h, jo pārējo varu nokārtot attālināti vai arī vispār ieskaitija jau automātiski, pa cik esmu jau pabeidzis teķi RTK. Tā kā tas arī ir svarīgs punkts uz kuru paskatīties nākotnē, ņemot vērā, ka strādāt un studēt reizē ir ļoti grūti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej uz videni, mazāks pisaks + četru gadu vietā jāmācās 3. Par budžetu vienalga. LU, piemēram, nav ne-budžeta vietu. Visas 260 vietas ir budžeta vietas. LU vienīgā starpība starp teķiniekiem un vidusskolas kadriem ir pirmais gads, kurā abūs pielīdzina vienā līmenī, jeb teķiniekiem ir ļoti viegls gads, vidusskolniekiem biš jāpamācās. Otrajā gadā sākas prakse, kur tu jau bliezīsi IT kompānijā. Lielākoties pēc prakses vairums arī paliek tur strādāt, pie tam pēc prakses tev piešķirs pirmā līmeņa augstāko, kas jau ir okey priekš nozares. Negāju teķī, bet IT virzienos augstskolas uztrauc lielas atbirums, līdz ar to tur diez gan liela haļava. Visu var darīt attālināti, apmeklējums nav obligāts utt. Es strādāju kopš 1. kursa, darbam studijas nav traucējušas pat maģistrantūrā.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.