Jump to content
Sign in to follow this  
Mafūzis

Kur iet mācīties?

Recommended Posts

Sveiki, varat lūdzu  ieteikt kur iet mācīties par WEB programmētāju pēc 9. klases?  Pats pabeidzu 8. klasi.

Edited by Mafūzis

pabeidz vidusskolu un dodies uz augstskolu, paralēli līdz tam apgūstot pašmācību internetā

• Like 1

Es šaubos vai pēc 9.klases kaut kur tik specifiski māca, ja nu vienīgi kaut kādi mazie kursi par max milzīgu cenu. Vari iet vienkārši par programmēšanas tehniķi, bet domāju, ka paralēli videnei iemācīsies sakarīgāk visu. 

• Like 1

Mācies pa vakariem no internetā atrodamajiem materiāliem un kursiem visu 9. klasi. Pēc tam vidusskolā varēsi pa vakariem jau haltūras taisīt.

Edited by LoyC
  • Like 1
  • Upvote 2

Rīgas Tehniskā koledža, ļoti laba skola, man ļoti patīk tur. Ļoti labi skolotāji, laba vadība. Pascalis augstākajā līmenī.

• Haha 3
  • Downvote 4

20 minutes ago, Trixx- said:

Rīgas Tehniskā koledža, ļoti laba skola, man ļoti patīk tur. Ļoti labi skolotāji, laba vadība. Pascalis augstākajā līmenī.

pascals :kappa:

w3schools un mācies pašmacibā.

• Like 1

Tu vari iet pēc 9.klases uz kādu RTK,tur droši vien pazaudēsi no dzīves kādus 3 gadus mierīgi,jo manuprāt,tur nemāca to,kas būtu jāzin pašlaik.Un ja gadījumā tev apnīk programmēšana,tev vairs nebūs atpakaļ ceļa,ja vienīgi tu pārdomā 1.kursa sākumā.

Personīgi es eju vidusskolā,jo nebiju pārliecināts vai es nākotni apvienošu ar IT un vai tas man neapniks gadu laikā,kā arī uzticības Latvijas koledžām man nav.

Ieteiktu tev arī iet uz vidusskolu un tad uz augstskolu,jo būs laiks pārdomām,kaut kāda stabilitāte,ka iegūsi vidējo izglītību un,protams,nepazaudēsi tik daudz laika.Vidusskolas laikā vari patstāvīgi apgūt programmēšanu,pētot informāciju internetā vai arī iestajoties programmēšanas pulciņos un rast priekšstatu tur,tas būs daudz produktīvāk nekā iet uz RTK un mācīties pascalu.

• Thanks 1
  • Upvote 3

Nu ja godiīgi tad labāk:

1)Pabeidz vidusskolu

2)Kamēr mācies, tad papildus iegūsti zināšanas šajā jomā mājās

3)Pēc tehnikuma,augstskolas pabeigšanas papīrs būs salīdzināms 0

4)Firmas vai citas iestādes kur gribēsi strādāt skatīties kādas tev ir zināšanas nevis papīrs.

Un tagad nedaudz pēc savas pieredzes: Pēc 9 klases aizgāju uz RVT, mācīties par Datorsistēmu tehniķi. Domādams ka mācīs pa ģēlu bet vienīgais ko man iemācīja bija Words, pascal, power point un excel.... Saprasdams ka nekur tālu ar to netikšu tad aizgāju prom, uz vidusskolu lai vismaz 12 klases papīru dabūtu. Dzīve iet uz priekšu un sapratu no daudziem, to ka uzņēmumos nevajag tavu papīru, jo tur neiemāca to kas būs nepieciešams. 

Un atpakaļ pie tehnikuma stāsta. Tākā neiemācīja neko noderīgu, bet visu biju ieguvis pašmācības ceļā, man bijuši daudz piedāvājumi šajā jomā, pat bez tā paša papīra ar kuru var noslaucīt dirsu.....

Neprasi citiem kur iet mācīties un ko darīt. Tā ir tava dzīve un tev būs viņa jādzīvo. Domā ar savu galvu. Nejau tu skatīsies pamācību kā "vālēt" sievieti....

Šis viss ir murgs, jo neatceros ko pat sākumā esmu rakstījis. Ja doma ir saprotama tad jauki... :)

EDIT: Nedaudz biju piemirsis, esmu izgājis neklātienes programmēšanas skolu kur var dabūt pat sertifikātus par to. LINKS Ja nemaldos tad vienalga cik tu esi vecs. Mācīsies 9 klasē un varēsi papildus pamācīties pamatus un iegūt sertifikātus kurus varēsi ierakstīt savā CV.

Edited by Delma
  • Upvote 3

7 hours ago, Trixx- said:

Pilnīgs mēsls, ne skola. Vienīgais labais, kas tajā skolā ir, ir HTML skolotājs, tāds jauns gados, tas labi māca, varbūt vēl tur atsevišķi skolotāji, bet citādāk meme ne skola.. Ja nebūtu prakses, tad vispar būtu 4 gadus tur nosēdējis un nemācētu datoru pat salikt, nerunājot par ko citu. 

Un viņi līgumā atrunā, ka nedrīksti neko sliktu par skolu teikt, tas arī smieklīgi. Labi, ka man drīz līgumam vajadzētu beigties. :kappa:

3)Pēc tehnikuma,augstskolas pabeigšanas papīrs būs salīdzināms 0

Un šī gan nav taisnība, valsts iestādēs ir pat ļoti svarīgi, ka tev ir dokuments, lai ieņemtu kādu amatu, domāju, ka citur arī. Prasmes tu iemācies arī strādājot, jo specifika tāpat katrā vietā būs cita.

Edited by Haijfaiv
  • Like 1

Gribētos gan oponēt Delma izteikumus - it kā stāsti, ka augstskola ir papīrs dupša slaucīšanai, bet arī Tava izvēle nav bijusi diez ko veiksmīga - iet tehnikumā, tad pārdomāt, atkal iet videnē tomēr. Ar augstskolas papīru Tu droši vari pretendēt oficiālās valsts vakancēs, bez papīra pie privātajiem. Nezinu, cik forši, bet izskatās, ka stilīgi joprojām mūsdienās ir sludināt, ka augstskola un pat skolas nav nekam vajadzīgas, bet jau pirmās pazīmes mēs sākam pamanīt šādu izteikumu autoru rakstībā.

• Thanks 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.