Jump to content
Sign in to follow this  
ricco

projekts kurš nav mēnešnieks

Recommended Posts

tā kā jau zinat tad es centos taisit projektu domāt idejas, bet es gribu lai jūs pasakiet kā lai notur projektu tukšu tik ilgi lai tas nebūtu mēnešnieks. es taisīju un skatos tur neviena nav. ko man darīt? kā man samierināties ar to ka tur neviena nav tiaki draugi kas prasa pieejas?

paldies jau tagad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Netaisi, ja vienīgais ar ko maksā par servera hostu ir no skolas stipendijas vai vecāku dotās naudas.

Netaisi, ja domā lādēt visu no interneta priekšā uztaisītu.

Netaisi, ja vēlies nopelnīt ar savu projeku.

- Taisi tikai tad, kad tev ir nauda, kuru varēsi ielikt savā projektā.

- Taisi tikai tad, ja esi ļoti ļoti ļoti ieinteresēts tajā lietā, ko taisi.

- Taisi tikai tad, ja domā un zini ka spēj uztaisīt kvalitatīvāku projektu nekā citi piedāvā.

 • Like 1
 • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visi mēnešnieki atduras pret ko? NAUDU. Ir līdzekļi, būs laba mājaslapa, būs labi serveri. Easy as that.

 

EDIT: Protams, ja ir vēlme visu laiku attīstīties, nevis uz nedēļu for fun uztaisīju un uz pāris gadiem pietiks.

Edited by hariits
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu esi pārāk ieciklējies, ka Tev kaut ko vajag, jo apkārt nekā prātīga neesot, bet tad uzreiz pretjautājums - ko prātīgu esi izveidojis Tu pats? vienkārši ik pēc laika Tu atnāc un stāsti par pamirušiem cstrike projektiem, pats esi vac banu paguvis noraut, un tad beigās bliezīsi vaļā savu projekta versiju.

Un vispār taisīt jaunu projektu nozīmē taisīt jaunu, nevis mūsdienu parodējumu par kādreizēju projektu ETR, kuru Tu pasniedz kā Eternal, pārņemot tā laika dizaina krāsas, logotipu u.tml, bet reāli nevari jau tagad pavilkt tā laika latiņu atbilstoši šim laikam, lai gan no otras puses - kuram vajag vēl jaunus cstrike projektus, ka LV spēļu serveru ēra ir jau pasen norietā, izdzīvo stabilas vērtības, kurām jāpiebilst, ka "izdzīvos, kas mainīsies".

No otras puses, ja neiespringstam uz kritiku un atbildam konkrēti uz Tavu jautājumu, kā lai notur apmeklētājus? Kārtīgi nopucē portālu un serveri, mūsdienās daudziem patīk virkne bezjēdzīgu lietotāju statusu grupu, plašākas iespējas iegūt kādas papildus pieejas. Toties regulārai spēlmaņu plūsmai būs jāver maciņš vaļā un jābūsto serveris, ja vispār tas mūsdienās vēl strādā. Pats es neņemtos ieguldīt finanses cstrike projektā šī brīža situācijā, ja vien nauda maku plēš un nav darīt ko labāku.

Rezultātā projektam jābūt mūsdienu vajadzībām atbilstošam, jāspēj konkurēt ar jau esošiem projektiem, jāpiedāvā kas unikālāks, nekā tas ir citiem, jāspēj šķirties no liekām finansēm, kur izdevumi neatmaksāsies. 

Edited by Korijs
 • Like 1
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest am.pomelo.pm

Ir arī citi veidi kā izklaidēties un izpausties bez serveru veidošanas.

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, ricco said:

korij bet pats sakums kad neviena nav, jo taisi viens pats. kā pasniegt sevi? ko jaunu var taisīt? kāda ir situācija latvijā?

kā jau teicu, tad LV spēļu serveru kopienu laiks ir beidzies jau pirms gadiem kopš parādījās matchmaking tipa spēles.

vispirms jau jājautā, vai Tu gribi taisīt to, ko pats spēlē, vai Tev patīk tā sajūta, ka Tu esi izveidojis to, ko citi spēlēs.

manuprāt, vienīgais, kas varētu paņemt auditoriju ir radīt kādas spēles serveri, kurš balstās uz paškodētas un unikālas sistēmas, kura nav nevienam, BET tālāk ir liels jautājums par mārketinga spējām pienācīgi to noreklamēt.

nu bet paskaties tā kritiski no malas uz savu projektu, pašķirsti interneta letiņu projektu lapas un salīdzini, vai Tu pats kā svaigs vai ne tik svaigs gurķis ietu tieši uz tādu projektu, kāds ir Tev? daudziem jaunajiem censoņām pietrūkst arī paškritikas devas - vienmēr šķiet, ka tas ko mēs uztaisam, tas ir baigi forši..

ja man būtu brīvs laiks un vēlme, tad es mācītos kādu kodēšanas valodu konkrētai spēlei, ja nē, tad man būtu jābūt bagātam un jānoalgo kāds koderis.

tālāk rēķinies, ka arī portālam jābūt unikālam, ne tikai serverim; pie vienkārša foruma, bet ar stabilām vērtībām pieturētos gados vecāki spēlētāji, ja viņi vēl vispār spēlē kādas spēles.

kas LV ir bijis aktuāls? cs 1.6, cs:go, samp, mc - vai tādu projektu trūkst? man šķiet, ka nē. Ja tomēr spītīgi gribi pie šīm spēlēm pieturēties, tad ir jāizpēta situācija, cik reāli pasaulē un cik LV vispār to spēli spēlē, cik kopumā un cik labi ir konkurenti konkrētajās spēlēs, un rezultātā - ko Tu pasniegsi, lai atšķirtos no pārējiem, un tieši pie Tevis kāds gribēs spēlēt.

 • Thanks 1
 • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, ricco said:

korij bet pats sakums kad neviena nav, jo taisi viens pats. kā pasniegt sevi? ko jaunu var taisīt? kāda ir situācija latvijā?

Ja tev nav ideju un zini tikai atsauci par mēnešniekiem tad tavs projekts nevar būt kas cits.

Iesaku attīstīties kaut kā, sākt celt sev līmeni, pirmkārt Gramatikā. Taisi projektu par to kas Tev interesē, mēs tak nezinam. Analizē pašreizējos komūnus.

Kā tikt pie tautas - izveido projektu par kaut ko, par ko ir skaidrs ka Tev un citiem cilvēkiem ir interese. Lapu ar patīkamu dizainu, ar dažādām 'fiškām' lai nav tukša un Pabeigtu. Serveri tāpat - Pabeigtu. Ar ko tu netiksi galā, ar to tavs projekts noslīks. Ja viss ir Ok tad vienkārši reklamē ar baneriem, rakstiem. 

Edited by BasicMan

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, R0DEmental- said:

uztaisi mc serv, es tur ietu pakapat shad tad

taisīt mc serveri bez jebkādas pieredzes lv mēroga nav jēgas

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/18/2019 at 3:01 PM, Seathin said:

taisīt mc serveri bez jebkādas pieredzes lv mēroga nav jēgas

taisīt mc serveri nav jēgas

Edited by eclipzh
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehh, laikam arī jāiespamo, lai gan jau gadus 4 esmu outdated cstrike/mc projektu lietās :D

Tas ko saka augstāk - true shit, pelnīt (it īpaši Latvijā) būs tuvu neiespējami (vismaz pirmajos gados)
Arī fakts, ka gaming community prikoli ir miris jēdziens... esošie vēl dzīvo, bet jauniem vienkārši nav vietas....

Ko neredzēju iepriekšējos komentāros un kas savulaik bija iemesls kāpēc nolaidu pa burbuli savu kādreizējo projektu - laiks
Tā trūkums, it īpaši, ja nemaksā kādam čalim, lai taisa tavā vietā ir diez gan sāpīga lieta. Atceros, ka savā cs1.6 (oof, rest in pepperoni) projektā pirms ~4 gadi.. bija +/- apmeklēti serveri, bija arī idejas ko gribēju īstenot, bet nesanāca laika, ne apčubināt toreiz sataisīto, ne strādāt pie ideju īstenošanas... un beigās sapratu, ka turpināt baigi nesanāks.

Tāpēc iesaku arī padomāt, vai taisot +/- nopietnu projektu spēsi veltīt maksimāli (pietiekami) daudz laika, jo to vajadzēs gan lai sataisītu lietas, gan virzītu lietas uz priekšu utt.

Ja laika nav tik daudz, tad ceru, ka ir pietiekami čungura, lai maksātu par citu cilvēku laiku

Starta apmeklētāji? Nezinu kā nosaukt, bet, jā, mostly tie būs draugi, kas prasa pieejas un ir pirmie, kas sāk aizpildīt serverus
Atbildot uz jautājumu "kā samierināties, ka prasa pieejas": ez uzticamākajiem ieteiktu arī uzticēt dažas lietas, like admin/moderator... sākumā noder pāris lieki roku pāri, pārējiem kas prasa... ieteiktu iedot kādas mazas ekstras, ja noturēsi draugus serveros, ir lielāka cerība, ka parādīsies vēl cilvēki...

 

Mani 2 euro centi... tho man šķiet, ka es kādreiz par šo kādu rakstu biju veidojis :D

 • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svarīgākais  es domāju, ka ir orģinilitāte. Atrodu nišu, kas nav pārliekus novecojusi  vai pavisam kaut, ko jaunu. Es nevaru parādīt ar pirkstu, kura būs tev īstā spēlē uz, kuru vajadzētu tendēties. Tev jaizvērtē vai tā būs aktualā tavai auditorijai, ko Tu vēlies iegūt un vai tev būs laiks, nauda un zināšanas, lai pilveidotu savu ideju.  

No savas pieredzes varu pateikt, ja tev diez, ko nav lielas zināšanas, lai izveidotu, ko unikālu  un tik bezmaksas resursus izmanto un nav lieli naudas līdzekļi, ko iegrūst būs ļoti grūti. Manu prāt pret to atduras  visi  "mēnešnieki". Protams, arī būtu svarīgi, lai tev būtu dotības vadīt visu un grūtā brīdi  neuzlikt mīksto. 

 

Konkrētāk  man jau vairāk, ka gadu pieder pāris cs:go serveri.  Aizsāku visu pieticīgā veidā, jo  viens no maniem mīļākajiem cs:go serveriem nezināmu iemeslu pēc aizslēdzās ciet. Pastāstiju draugiem ar, kuriem tur spēlēju, ka vēlētos izveidot jaunu serveri, jo tāda paša unikāla server nekur citur nebija.   Es izmantoju bezmaksas hostingu sākumā man bija praktiski nulle zināšanas par sourcemod.  Sākums bija smags nodzīvoju 3 mēnešus ar ļoti mazu spēlētāju skaitu, serveris nebija diez, ko labs. Pēc tam aizdomājos, kas LV CS:GO scene bija samērā vēl nesen populārs 1 mods, bet vairs nepastāvēja. Pieliku pāris citas savas idejas un tā lieta aizgāja serveris ar to pašu ip vēl  ir online un cilvēki  to apmeklē. 

Citi gamemod serveri diez, ko man nekad neizdevās, ja pat izdevās es visu nočakarēju, jo diez, ko labi ar financēm neveicās.   Es meklēju vēlāk partnerus vai nu, kas palīdzētu cilvēkus vēl vairāk piesaistīt vai ar naudu palīdzētu uzturēt visu un īstenot visu. Man vajadzēja pārciest 3 nosaukumu maiņas, lai saprastu, ka sadarbojos ar nepareizajiem cilvēkiem. 4x nopirku savu domēnu un dzīvoju tālāk, lai gan laiku vairs neveltu kā agrāk, jo nav vairs tāda aizraušanās, bet nevēlos apbēdināt cilvēkus, kas atrodas pie manis vairāk kā gadu. 

Kas man ļāva sasniegt  apmēram  ~100k unikālos  apmeklējumus serveros (precīzu datu nav diemžēl negribu sameloties, bet šis skaitlis varētu būt patiess) ? Es pieņemu, ka degsme pret to, ko es darīju, šatad cilvēku  atbalsts finaciāli un orģināls saturs pāris custom plugini, un speciāli veidotas kartes serveriem un citas lietas. Viss nav bijis perfekti protams un vienmēr ir daudzas citas problēmas bijušas, ja tās būtu atrisinājis noteikti sanāktu izveidot vēl lielāku cilveku loku ap maniem serveriem. 

Rezumē tev jābūt degsmei pret to, ko tu dari, naudai, laikam  un zināšanām.   Par milzīgu peļnu nesapņo, ja tev nav mega lieli serveri vai citas orģinālas idejas kā pelnīt izņemot no, kaut kādiem VIP statusiem.  Esmu apgrozijis tuvu pie 1000 eur un peļņa praktiski nekāda, tīri drīzāk brīvā laika nosišanas veids.  

 Varbūt, kāds noprata par, ko es runāju, bet komūna vārdu nesaukšu un, arī diez vai jebkad te ievietošu reklāmu. 

Edited by hardsad
 • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.