Jump to content
Sign in to follow this  
eerglis

Fb/insta public pages- Latvijā monetizējamas?

Recommended Posts

Sveiki!
Neko nepārdodu.

Tīri sportiska interese.
Latvijā fan pages iir monetizējamas? Nerunāju par lielajiem blogeriem, kuri tiešām pelna no reklāmas un cenas ir sākot no 150eur par reklāmas izvietošanu.
Zinu, ka krievijā cilvēki taisa tajā pašā vk veselus tīklus ar tām public pages, sākot ar Joku lapām, beauty, kino, beidzot ar kkādiem citātiem, tehnoloģiju lapām utt
Tiek grūzta iekšā liela nauda un gala rezultātā peļņa tiek mērīta līdz desmitiem tūkstošu mēnesī.
Saprotu, ka Latvijā ir kkas ap 60x mazāk soc.tīklu jūzeru, bet tikpat labi, ari tās fanpages ir tikpat reizes mazāk kuras sadalītu to naudu, teiksim, par reklāmu.
Ja ir kāds tikpat liels interneta fanāts kā es, varbūt padalaties ar savām domām.

Edited by eerglis
  • Haha 1

Jā, tas ir monitizējams. Ir daži kas to dara, laikā kad draugiem.lv bija vēl populārs un facebook nebija ieviesis smart filtrus - tas bija arī ļoti profitable. Tagad - es neieteiktu neko tamlīdzīgu latvijai veidot un bez product-based aizmugures, tīras joku lapas tiek un tiks aiz vien vairāk bloķētas no soc tīklu puses.

Paldies par atbildi.
Nē, doma nav par joku lapām. Cik esmu lasījis un lasījis es esmu pietiekami daudz, ka joku lapas ir visvieglāk "raskruķīt", bet visgrūtāk monetizēt.
Vienkārši, manuprāt, ir pamatotas aizdomas, ka nav to reklāmas ņēmēju mums šeit. Ja tajā krievijā "pelnīšana internetā" ir ļoti attīstīta un visi tie cilvēciņi savā starpā pērk reklāmas, tad šeit nekā tāda nav.

kā jau īsts latvietis meklē to zelta vidusceļu, kā uz haļavas uzvārīt 😄 

Nu ja tu netaisi nekādu memčik lapu tad ir viss OK, tad nebūs problēmu ar to profilu bloķēšanu. Ja tev ir doma uz ko citu tad skaities, kas cilvēkiem vairāk tikai interesē, un ar to arī varēsi pelnīt. 

• Sad 1

Te jau drīzāk ir jautājums, vai vispār Latvijā ir pietiekami to reklāmas ņēmēju.. Jo arbitrāžā neko daudz nenopelnīsi. Cik var izspiest no tiem 900k fb lietotāju? 60k subus varbūt arī var kaut kādā plašā tematikā, vairāk gan nebūs. I to, to pašu joku, kura skaitās vissliktākā auditorija.

Edited by eerglis

Atkarīgs no paša rocības un izdomas. Vari lapā likt kaut kādus maksas postus ar ko varbūt neko daudz nenopelnīsi vai arī vari caur lapu reklamēt dažādos interesanto veidos citus savus produktus un tad jau uz tiem pelnīt.

On 11/12/2018 at 12:01 PM, LoyC said:

Atkarīgs no paša rocības un izdomas. Vari lapā likt kaut kādus maksas postus ar ko varbūt neko daudz nenopelnīsi vai arī vari caur lapu reklamēt dažādos interesanto veidos citus savus produktus un tad jau uz tiem pelnīt.

Sveiks!
Topika mērķis arī bija uzzināt, vai Latvijā ir vispār to reklāmas ņēmēju tiem maksas postiem? Man nav ne jausmas. internetā tādas informācijas arī nav. Varbūt Tu kaut ko sīkāk zini?
Pagaidām es uzzināju tik  to, ka viens cilvēks gatavs pārdot savu 18k joku lapu pa 1400eur. 8centi pa subu. Kosmoss. Ja es vēl redzētu, ka viņa tiek kaut kā monetizēta, bet nē.

Edited by eerglis

Lv ir pilns ar influenceriem, kas principā tā pati lapa vien ir. Un tur bieži redzami kaut kādi coca cola vai dažādi jauni produkti. Atkarībā no auditorijas no veselīga ēdiena produktiem, līdz prosta tkrekliem ar latvietis uzrakstu, kas ir pilnīga hujņa. Facebook žiga reklamē visu pēc kārtas. Viņam tur kaut kādi 200e par postu laikam bija. 

18k reāli sekotāji par 1,4k nešķiet baigi dārgi.

Edited by LoyC

Tur jau tā lieta, ka tie ir blogeri. Un žigis pats par sevi skaitās brends. Par to, ka blogeriem ir reklāmas ņēmēju Latvijā, to es jau zināju, bet nezinu cik daudz. Plus, blogeriem ir pavisam citas reklāmas cenas kuras ir reizes dārgākas.
Gribu precizēt savu domu. Es nesaku, ka 1.4K eur skaitās dārgi. Tā lapa var maksāt arī 5 un 10k eur, bet viņai ir jānes peļņa tādā gadījumā. Ja viņa atmaksājas 9-12 mēnešos, tad nekādu jautājumu. Super. Šajā gadījumā lapai būtu jānes 116 eur profita mēnesī, kas būtu ap 6-12 reklāmas izvietojumu mēnesī cenā no 10-20 eur.
Viņa gadijumā lapa nav nevienam reklāmas ņēmējam interesanta, jo lapā nav neviena reklamas izvietojuma. Pats arī raksta, ka naudu no viņas nekādu nepelna.

Varbūt viņš negrib likt reklāmas vai nav meklējis iespējas vai nemāk atrast iespējas. Ja tu gribētu pirkt to lapu, tad būtu jāskatās cik tu vari nopelnīt ar savām zināšanām. Ja tu domā, ka ar 18k lapu nevarēsi mēnesī atsist 116e, tad protams tev nav jēga tādu ņemt.