Jump to content
Korijs

ceļu satiksmes situācija

Recommended Posts

Aizgāja sarunas čatā par auto tiesību tēmu, atcerējos vienu ceļu satiksmes situāciju, kur šoferīšiem domas dalās, bet kāds būtu jūsu viedoklis?

Runa ir par Rīgā esošo Ikšķiles - Maskavas ielu, izbraucot no Ikšķiles ielas uz/pāri Maskavas ielai, kur tuvumā ir Zoom Rimi Ķengaraga apkaimē.

SITUĀCIJA 1:

Ripojam pa Ikšķiles ielu:

original.png

1. Gribu doties pa kreisi, sākotnējā zīme informē "braukt taisni" vai "pa labi"

2. Tālāk redzam zīmi "braukt taisni" vai pa kreisi" pirms joslas, uz kuras šoferīši dodās virzienā pa kreisi uz Maskavas ielas

3. Šajā situācijā mēs reaģēsim uz pirmo zīmi un brauksim pāri Maskavas ielai taisni līdz Zoom Rimi stāvlaukumam vai griezīsimies pa kreisi?

4*. Ja griezīsimies pa kreisi, tad kurā momentā mēs apstāsimies, lai palaistu pretī braucošos?

 

SITUĀCIJA 2:

Ripojam pretēji Ikšķiles ielai:

original.png

1. Izanalizējot pirmo situāciju, sanāk uz šī ceļa esošie šoferīši dosies pa kreisi, taisni vai pa labi - divu joslu automašīnas tuvosies 1. situācijas vietai, braucot pa kreisi vai taisni

2. Ņemot vērā šo faktu, vai 1. situācijā ir prātīgi izvēlēties griezties pa kreisi uz Maskavas ielas, vai tomēr brauksim pāri taisni līdz Zoom Rimi stāvlaukumam, kur apgriezīsimies, lai ieņemtu 2. situācijā redzamo pozīciju?

SĀKOTNĒJAIS MĒŖĶIS PALIEK NEMAINĪGI TĀDS, KA IR BIJUSI VĒLME NO IKŠĶILES IELAS NOGRIEZTIES PA KREISI UZ MASKAVAS IELU no 1. SITUĀCIJAS.

Treknrakstā jautājumi, gaidu atbildes un diskusiju bez stulbiem komentāriem par teorijas pārzināšanu u.tml, jo situācija diskusijai, ņemot vērā šoferīšu dažādo izvēli konkrētajā krustojumā.

Ja no rakstītā un bildēm pagrūtāk saprast domu, bet ir vēlme izanalizēt situāciju, tad var ieskatīties google map.

Edited by Korijs

Share this post


Link to post
Share on other sites

original.png

3. Griezīsimies pa kreisi, jo mums tas ir atļauts. Pirmā zīme, jeb respektīvi pirms brauktuves krustošanās vietas norāda to, kā mēs varam šķērsot pirmo brauktuvi, respektīvi mēs varam braukt pa sarkano līniju līdz X punktam, kur mums jāapstājas un jālaiž pretīm braucošos. Kad pretī vairs neviens nebrauc, varam pabeigt manevru.

Kā arī uz saliņas mums ir rīkojuma zīme, aizbraucot līdz vidum tā ļauj braukt taisni vai griezties pa kreisi.

Secinājums: Griezīsimies pa kreisi krustojumā. :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Un ko saki, ja pie ļoti aktīvas satiksmes ar zilajām bultiņām ir šādas opcijas no pretī braucošajiem?

Principā sanāk, ka visa garā rinda no Ikšķiles ielas gaida aiz Tevis, kamēr tiec pa kreisi, ņemot vērā virkni zilo trajektoriju, kas savā ziņā pat nelabvēlīgi aizpilda krustojumu, bet jau ir jāinformē aizmugurē esošie, ka griezīsies pa kreisi, lai arī pirmie rindā redz zīmi, kas liek doties taisni vai pa labi, kur rezultātā sanāk, ka paliekam stāvus pozīcijā gandrīz turpat, kur jau esam pirms luksofora, par cik pretī braucošie var iekārtoties arī labajā joslā pa labi no mums.

original.png

Edited by Korijs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stāvēs Tev aiz muguras tikai tie, kas arī gribēs pa kreisi aizbraukt. Krustojums ir tik liels, kad Tu viens pats vari mierīgi stāvēt X punktā. Aiz muguras Tev braucošie, kas gribēs taisni braukt mierīgi tiks garām. Ja vien nebūsi izklājies pa visu krustojumu.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brauc pēc csn un nav tur ko filozofēt

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/23/2018 at 8:33 PM, Korijs said:

original.png

 

Sen neesmu noteikumus atkārtojis, bet vai tad nebij tā ka uz zīmēm skatās tikai tad kad luksofors nestrādā? Tā sakot kamēr luksofors strādā uz zīmēm nav jāskatās, savādāk no luksofora nulle jēgas. 🤔

Edited by Piirags
  • Sad 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tad tā pirmā virziena zīme bezjēga ielikta, jo skaidrs ka pretēja virziena joslā tāpat nebrauksi (kaut gan cilvēki dažādi) un tālāk jau ir norādes. Vispār tās divas zīmes (braukt taisni un pa labi, braukt taisni un pa kreisi) saliktas tikai lai būtu un pēc loģikas tāpat jau saprotams kas un kā..

Edited by Piirags

Share this post


Link to post
Share on other sites

pareizais variants atbilstoši csn ir skaidrs, doma bija saprast, kāpēc daži šoferi izvēlas doties pa kreisi atbilstoši csn, bet citi izvēlās doties taisni, lai apmestos apkārt, nečakarējoties braukt pa kreisi, jo daži apstājas metru aiz pie luksofora redzamās pārejas, bet daži atbilstoši iespējām un noteikumiem aizbrauc līdz tai "saliņai"

laikam nav tas labākais diskutējamais piemērs, bet principā Piirags pasvieda ideju par to, ka pirmā zīme tā ielikta, ka pašsaprotami, ka pa kreisi neviens pretējā joslā nebliezīs, jo tur varētu būt arī ķieģelis, ja galīgi akli, toties dēļ daža laba pirmā stāvošā aizmugurē esošie paliek neizpratnē, jo neredz, ka tālāk var pa kreisi doties.

karoč neizdevās piemērs

Edited by Korijs

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.