Jump to content
Sign in to follow this  
Gustavs

Programmēšana skolās

Recommended Posts

Exceli, ja labi grib, var arī LU Datorīķos pamācīties atsevišķā izvēles kursā. Kā jau augstāk minēja, tas, ko videnē māca excelī ir diez gan virspusējs pasākums. Kā arī wordu, kad tiksi pie diplomdarbu rakstīšanas, tas, ko videnē mācija pat varētu palīdzēt. 

Un par programmēšanu, pamatskolā tas toč nav vajadzīgs. Ja sīcim ir vēlme programmēt, ir taču pulciņi utt. Pēc pamatenes vairums lielo skolu piedāvā novirzienus un ekzaktajos vienmēr programmēšanas pamatus māca jau diez gan ok līmenī. Citiem vārdiem sakot, nav jēgas likt bērniem programmēt, ja viņi paši to negrib, savukārt tie, kuri jau agrīnā vecumā saprot, ka programmēšana ir tas, ko viņi vēlās, viņiem jau tagad ir visas iespējas attīstīt savas prasmes jau videnē. 

4 hours ago, Chewie said:

@ReinissB Ja tev šķiet, ka pēc vidusskolas labi zini exceli, tad aizej nokaunies. Videnē cik zinu nevienam nemācīja rakstīt VBA makrosus un taisīt papildus grafisko noformējumu (pogas, papildus ievades lauki utt), kas normālai ekseļa izmantošanai ir vajadzīgs. 

Ekselis nav vienkārši ŗūtiņu papīrs uz kura rakstīt vienkāršu matemātisku pierakstu. Es nebrīnīšos, ja pateiksi, ka mathCad/Lab ir nekam nevajadzīga štelle un labāk izmantosi ekseli.

@pomelo。 sorry.

Es biju domājis, ka lielākā daļa tās lietas, kuras mums skolā ir mācītas ir pašsaprotamas nevis, ka pati programma ir pašsaprotama. Varbūt tā liekās tikai man, jo es to saprotu, bet tāpēc tas arī ir mans viedoklis.

nice, jāsamierinas vien ir ar to, ka tehnoloģijas ir nākotne, tāpēc programmētāji parādas aizvien pieprasītāki un pieprasītāki. Es nu neteiktu ka skolās ar to ir problēma, manā skolā, jau no 3.klases bērni mācās programmēt ar lielāko prieku, tikai to programmēšanu vajag apvienot ar kko tādu, kas bērniem patīk, piemēram, kā manā skolā maza vecuma skolnieki jau programmē visādas lego mašīnas kas pašas pēc koda braukā un dara vēl sazin ko.  Pat braukā pa pasauli un Latviju un dabū labus rezultātus. 

Edited by eclipzh
  • Upvote 1

Es uzskatu, ka tava ideja ir diezgan neapstrādāta un neapdomāta. Varbūt nevajag ieviest tieši programmēšanas stundu, bet gan vienkārši pamainīt pamatskolas un vidusskolas vielas struktūru vai arī informātiku sākt mācīt ātrāk (personīgi es informātiku sāku mācīties tikai 6.klasē). Pamatskolā jau sākt mācīt tā padziļinātāk wordu, powerpointu, datu bāzes u.c., un likt arī pamatus dažādu dokumentu veidošanai, jo tas mūsdienās ir aktuāli. Es varu derēt, ka liela daļa jauniešu (pamatskolā) nemaz nezina kas ir CV vai kā to sastādīt. Vidusskolā varbūt ieviest atsevišķu novirzienu vai papildstundu tieši tiem, kas vēlas studēt vēlāk programmēšanu augstākā līmenī, bet nekādā gadījumā neieviest programmēšanu kā atsevišķu priekšmetu, jo, manuprāt, tas ir lieki un tikai liks tīnim justies nomākti, ka ir spiests mācīties priekšmetu, kas viņam nemaz nenoderēs. Piemēram, cilvēks grib saistīt savu nākotni ar bioloģiju vai ķīmiju, bet paralēli tam ir spiests mācīties priekšmetu, kas nemaz viņam nenoderēs. Cik esmu skatījusies, tur māca gana sarežģītas lietas (augstskolās) un ir tādi cilvēki, kuriem nemaz nepatīk pavadīt tik daudz laika pie datora vai arī ir redzes traucējumi or smth. Tāpēc uzskatu, ka ir diezgan lieki līdzināties ES valstīm un tādas stundas ir vienkārši nevajadzīgas. Visu vajadzīgo iemāca augstskolās vai universitātēs.

• Upvote 7

Visā Latvijā vajag atjaunot programmēšanu, nesen mācījos LLU HTML , man šķiet, ka tur mācīja kaut kādu HTML2 vai HTML3 :D

Un puse tagi vispār jau sen netiek atbalstīti 

Šajā visā ir gan pozitīvā puse, gan negatīvā. Forši, ka visi aktualizējušies diskusijās, toties žēl, ka pēc ilgiem laikiem autors ienāca forumā tikai, lai iemestu šo savu ideju, bet turpmāk neseko līdzi kā izvēršas domas no lietotājiem, lai gan iespējams negrib redzēt ar domu, ka nekas prātīgs nebūšot, toties gribētu teikt, ka ideja savā ziņā ir izstrādāta, pamatojoties uz savām individuālajām interesēm un startēšanai Jauniešu Saeimā; tas moments, kurā Tu neseko līdzi savai idejai, kur tu to esi reklamējis, un nesniedz argumentētas atbildes liek apšaubīt tādas Jauniešu Saeimas cilvēkresursu kā jauno ideju kandidātu kvalitāti - tas atgādina ko līdzīgu Studentu Pašpārvaldēm, tik te nosaukums globālāks.

Katrā ziņā man vienmēr ir bijis par Tevi prieks, atceroties no kāda aptuvenā vecuma sāki kodēšanā un programmēšanā progresēt, un ar to Tava tiekšanās tālāk ir respektējama, tik būtu jauki, ja argumentēta spriestspēja ietu vienlīdzīgā līmenī.

• Upvote 6