Jump to content

Recommended Posts

Esmu vairāk redzējis un dzēris nekā tu, beidz gudri pirst, ja nezini....

pašam ar prieks kaut ko tādu blatot xD?

K: Piebilst, ka - Nav tā lieta, ar ko lepoties.

Nēsmu tas lielākais alus dzērājs, vairāk ir sanācis ņemt 0.7 štengro.. varbūt kāds uzbliezīs kādreiz tēmu par spirtotajiem, tad varētu vairāk izpauzties.

Bet ar abām rokām esmu par Tērvetes aliņu, tiešām labs..tikai cik atceros diezgan "sālīgi" arī maksāja. :/

Tervetes-alus-7.jpg

Reiz anglijā ar brāli paņēmām katrs pa 5 poļu tatrām, sajūta bija vienkārši ekstrēma.. abi bijām gar zemi un sajūta bija tāda ka katrs pa diviem 0.7 šņabjiem būtu paņēmuši...kautkāds nenormāli spirtotais alus bija, bet neatceros cik bija to grādu.

Bet ļoti labi tiem kas grib lēti piedzerties, alus bija ļoti lēts. :)

Tatra_Mocne.JPG

pašam ar prieks kaut ko tādu blatot xD?

K: Piebilst, ka - Nav tā lieta, ar ko lepoties.

Parasti tikai tīņi vecumā no 12 līdz 15 gadiem lielas ar to cik daudz un kad ir izdzēris, tad kad nobriedīsi ar dzeršanu vairs nelielīsies!

Atvainojiet ,bet es ar to ne lepojos, ne arī lielos..

Es visu laiku esmu vēlējies notestēt šo: https://www.brewdog.com/lowdown/blog/the-worlds-strongest-beer-tactical-nuclear-penguinbet nekādi nav sanācis rokās dabūt. Cena viņam par 375 ml ir 40 mārciņas.

gribētu nogaršot tikai tāpēc, lai noticētu tam, ka tas vispār ir alus..

vispār šķiet, ka nekas augstāk par 7% nav saucams par alu

Meļņik tumšais. Salds biezs un garšīgs. Neatceros cik volti....
Cik zinu, pieejams Maxima un TOPs veikalos. Maksā nedaudz zem 1 euro
starijmelnik.jpg

Meļņik tumšais. Salds biezs un garšīgs. Neatceros cik volti....

Cik zinu, pieejams Maxima un TOPs veikalos. Maksā nedaudz zem 1 euro

starijmelnik.jpg

Tas nav alus :) Tas ir alus dzēriens. Palasi etiķetē aprakstu :)

Neesmu lielais alus eksperts, sakarā ar gadiem :D , bet veikalā nopērkamie nav salīdzināmi ar privātajām alus ražotnēm.

Piemēram, Brālis. Tiešām baudāms alus, vienalga vai mazajā stikla pudelē, vai lielajā plastmasas pieclitrenē.

Nodomāju kārtējo reizi "huļi, Alekss nopirka HAS un neko nedara", bet tad atkal pārgāja šī doma ar mēŗķi papildināt samērā senu tēmu, jo pa retam interesē paeksperimentēt ar veikalu plauktos pieejamo alus klāstu. Jāteic, ka reiz nesapratu, kāpēc man stāsta pasakas "letiņu alus garšo vienādi", vēlāk sapratu, kad bija nogaršoti pāris no citu valstu izlases, nevarēju nepiekrist. Lai nu kā, reizēm pamēģināta tiek pašmāju dzira, citreiz kaut kas no ārzemēm.

Pēdējās reizes ir pat sanācis iegrābties šādā eksperimentā ar vācu, čehu un dāņu alu, bet ja tā no pēdējiem kunģīm tuvākajiem, kurus būtu vērts pieminēt, tad varētu būt: Leffe gaišais beļģu alus - 6.6%, 0.3 neliela izmēra pudelītēs, šķietami normāls, retu reizi nobaudīt jau var. Cēsu alus Brūža izlase joprojām tīkama - Brūža rūgtais 5.8% un Nefiltrētais 5.4% būtu favorīti no šī klāsta - tīkams ir rūgtums, tīkama ir nefiltrēta alus garša.  Jaunā veidolā un jāteic, ka necerēti labs šķiet Madonas nefiltrētais 5.6 % alus - ne rūgts, ne salds, patīkama garša, ka ar vienu vien nepietiks, ja pirmais aiziet. Pārsteigumu radījis ir Raiskumietis gaišais 5.6% alus - mēreni patīkama garša, uzreiz var ņemt vairākus. Gadiem ejot uz priekšu, tomēr nemainīga vērtība ir un paliek Kronenbourg 1664 franču 5% alus - ar citrusaugļu un koriandra saturu, kas izklausās dīvaini, bet garšas ziņā ļoti baudāms. 

Jāatzīst, ka čehu, vācu un dāņu alus klāsts mūsu lielveikalu plauktos bija vairāk kā iegrābšanās - visticamāk kāds lētāks gals, bet varbūt kā man reiz teica, tad "jāpierod pie šo valstu alus garšas un tad jau aizies". Katrā ziņā katram savs. Vēl laiku atpakaļ pārsteigumu garšas ziņā radīja kaut kas no beļģiem un somiem, nosaukumi gan nav palikuši atmiņā, bet garšu dažādība bija interesanta. Nesen sanāca iegādāties Lido pilnmēness alu - nu tāds, par saldu nedaudz, bet atgādina agrākos gadus, kad mazāku promiļu alus bija cieņā.

Edited by Korijs
  • Like 1

12 hours ago, Korijs said:

Raiskumietis gaišais 5.6% alus

man ar šis ļoti patika, bet 2.50 euro par 1 aliņu ir kā ir.