Jump to content

Recommended Posts

Neskatoties uz to, ka forumā sēž daudz mazu rakaru, tomēr neatradu foruma noteikumos aizliegumu veidot tēmu ar diskusijām saistībā ar apreibinošiem dzērieniem, tāpēc lai top bloga tipa raksts diskusijām - pieredzes apmaiņai, ieteikumiem, atsauksmēm, piedzīvojumu stāstiem par pudeļaliem.

 

Tā kā mums daudziem "garšo iedzert", kad reizēm "laikam no sākuma jāierauj", un kad tieši tiek baudīts alus no pudeles - nekas mazākgrādīgs, ne vairāk grādīgs, bet alus no pudeles - stikls, plastmasa - jūsu izvēle. Respektīvi tēma, lai atrakstītos par baudītajiem pudeļaliem - kādi vgaršo, kādi negaršo, kurus kārojas nobaudīt vēl un vēl.

 

Principā tikai nesen sāku pamainīt biežāk alus "šķirnes", iepriekš vairāk pieturējos pie pārbaudītām vērtībām, tā kā pamaziem solīšiem var uzrakstīt pāris punktos par man iecienītākiem aliem, kuri varbūt kādam lieka sprasti, citam atkal otrādi, bet katram sava gaume un vajadzības.

 

logo_cesu.jpglogo_aldaris_color_big.pngtervALULS.png             alus-nams-logo-4c7c0e96a1bfd-medium.jpg

 

Sāksim ar standartiņu - Cēsu Light - "Viegli dzīvot ir jāmāk. Viegli uzvar tas, kurš māk zaudēt. Viegli atrod tāds, kas gatavs ilgi meklēt. Visu paspēj tas, kurš nekur nesteidzas. Vienīgais īstais vieglums ir tas, kas tevī. Cēsu Light – alus vieglai dzīvei." Alus ir samērā viegls - 4.2 grādi - neteiktu, ka viņš ir izcils kā alus u.tml, bet viegli baudāms - ne par daudz, ne par maz, lai gan reizēm šķiet, ka tās alus garšas varēja būt vairāk.

 

Nesen iegaršojās Aldara izlases Saimnieku Sevišķais - Aldaris Saimnieku alus īpašo buķeti veido karameļu iesals, aromātiskie apiņi un aldara meistarība. Rezultātā iegūts patīkams vieglums un unikāls karameļu tonis. Principā saldais alus negaršo īpaši, toties šoreiz šis variants ir tīkams! Grādos mērāms kā 4.2.

 

Protams, arī Tērvetes alus šķiet "gana" labs - ar sava veida vieglumu, bet tomēr šķiet kāds asumiņš, kad vienu pudeli iztukšo pēc otras. Protams, ir atšķirība starp alus baudīšanu un vienkāršu dzeršanu, tā kā, ja "mēram pēc 0.5 pudeles", tad ir ok! Grādos Tērvetes alus "norobežojas" pie vidēji 5 grādiem (atšķirībā kāda "šķirne").

 

Madonas alus - "Tas ir Vidzemē darīts alus, kura gatavošanas tradīcijas ir saglabātas no 1916. gada!" Pat nezinu, cik viņam grādi, bet ir ar savu daļu stipruma, bet ne pārmērīgi, tāpēc pietiekami tīkams. Ne pārāk sen pārdēvēts par "Baudalus" ar ne pārāk veiksmīga paskata - dizaina etiķeti rozā krāsā.

 

Noteikti pat 2 litors baudāms no lielās stikla pudeles ir arī Brālis alus - viegls, bet ar pietiekamiem grādiem gaišajam alum, savā ziņā arī dzestrs un garšīgs. Rezumējas tas uz 5.3 grādiem tumšākā urīnkrāsā kā ierasts redzēt gaišos alus, ņemot vērā ka tas ir nefiltrēts, un vēl jo vairāk baudāms.

 

document_20_4_117.png  k1664_logo.pngUtena.jpg?token=MExxU5%2BW3jMm0wYBvcDIx%

 

Nedaudz arī par kādu citu valstu alutiņiem jāteic, ka savulaik tīkami ir bijuši - austrāliešu Foster's alus, francūžu Kronenbourg 1664 alus, kaimiņu lietuviešu Utenos alus. Protams, jāteic, ka nesteidzu ķert desmit pudeles, kur katra no tām ir citas zortes, toties pamazāk varu sākt aicināt dalīties diskusijās par un ap pudeļaliem.

 

Principā dzeru pārsvarā tikai no stikla pudelēm - protams, pa retam arī skārda bundžas, gadās arī kāda zemā plaukta divlitrīgais - kad vajag ieraut, tad glāzīti jau var, ja tik tiešām nav vemjamās zāles pie pirmā malka.

 

Pārmērīga alkohola lietošana ir kaitīga jūsu veselībai!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesen klients, pateicībā par labu darbu, uzdāvināja kasti ar Latgales nepastarizēto, kaut ko tādu, ko veikalā pats nekad neņemtu. 4.5 apgriezieni, bet tāds štengrs. 

 

alus-pudeles2-1.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

36-valmiermuiza-pudele-glaze.jpg

 

Jau labu laiku viens no iecienītākajiem aliem. Nesen vietējā ziepniekkalna (Brīvības gatves) supermaxima centrā, ieraudzīju izlejamo alus bodīti. Baigi plašā izvēle nav, bet var atrast dažādus, ne-veikala alus. To pašu Brāli, netirgojas jau visos viņš. Un spec, ko paņēmu bija Valmiermuižas nefiltrēts izlejamais alus (gaišais) vienkārši bomba, ierindojoties otrajā vietā no labākajiem aliem, ko esmu pagaidām malkojis.

 

Pirmajā vietā atrodas, Chech Inn tumšais (viņš ir tikai izlejams alus), Čehu alus, kuru būs grūti LV atrast. Labu laiku atpakaļ, uz Brīvības ielas Rīgā, atradās alus bodīte "Beer Barrel", pirms tam, dzirdēts, ka Limbažu pusē esot bijis. Šo alu izdzirdot, noteikti iesaku visiem pamēģināt, lielisks alus. Tumšs, ne pārāk rūgts, ne pārāk maigs, ne salds, bet ļoti īpatnējs, un ĻOTI gards.

 

Parastā sistēmā, ko leju iekšā, cenšos pieturēties pie Valmiermuižas, gan pudelē, kaut tas pēdējā laikā ir palicis, tāds, ne šāds. Tam visam pievienoju klāt Tērvetes alu, Bauskas (gaišais), un vēlvienu no maniem favorītaliem - Užavas (gan gaišais, gan tumšais)

 

Manā skatījumā šie nosauktie ali, uz doto momentu, LV ir ok, pieejamie. Aldaris sen ir palaidies, un garšo tā, nekā. Vienīgais mazliet jauku piegaršu uzsita Aldara 1865 alus, bet tas vairāk šķiet velk uz "sieviešu alu".

 

Salīdzinot ar ārzemju aliem, piemēram, laiciņu atpakaļ, mēnesi vai divus, biju Lietuvā (Viļņā), iegādājos pagaršot pāris viņu alus, un teikšu atklāti, vienīgais, kas bija daudz maz dzerams, bija līdzīgs alus Aldara 1865, ko dzēru Čili Picā, nosaukumu gan neatceros. Veikalā pirktie ali garšoja vienkārši drausmīgi

 

Izskatās šāds

1057.jpg

 

Kā arī šāds pats, ar gaiši zilas krāsas marku. Trešo, ko priku, neatceros.

 

Latvijā ir labs alus klāsts, vismaz pietiekami mirstīgajam cilvēkam. Protams, izlejamos pārsist ir grūti, tapēc cenšos pāriet uz tiem, nepērkot alu pudelēs, bet izlejamo līdzņemšanā, un tad ieleju kausā.

 

Augustā došos uz Spāniju, Barselonu, kur noteikti iemalkošu vairākas Spāņu alus markas, tad varēšu arī padalīties ar pieredzi tur.

 

Alus ir štelle :)

 

Priekā!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radinieks no Lielvārdes atveda dažas pudeles šī alus. Esot mājās brūvēts un vēl nemaz netiek laists vairumtirdzniecībā, neesmu arī redzējis. Bet Lielvārdē esot iespējams iegādāties. Garšīgs pēc vella.

lennewarden.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

burka, tieši šodien redzēju Lielvārdes alu - kaut kādā nestandarta dizaina pudelē, 0.5 virs 1 eiras, 5+ grādi - izskatījās jau glauni, tik sazin kā garšo :)

 

pēdējās dienas sanāk pamainīt šķirnes - savā ziņā Bauskas alus diskutabls - it kā visiem garšo, it kā puslīdz ok, bet kaut kā neuzrunā.

 

toties Brengulis - varētu teikt, ka tas jau visiem sirdij tuvs, bet pašam nu nekādīgi negaršo

Share this post


Link to post
Share on other sites

mezpils.jpg


Mežpils Alus (5,3%) Aldariss / Latvija – 0,89 Ls (Rimi)


Šis alus izraisīja interesi jau Latvia Beer Fest atklāšanā, kad pamanīju viņu lielajā alus rindā, bet veikalos tāda nemaz i nebija. Jau kādu laiku daudzo veikalu plauktos ir parādijies šis alus.


Neiedziļināsimies sīkumos, jo aiz etiķetes slēpjas Aldara ražojums, kas vienmēr nesis vilšanos. Šoreiz gan bija savādāk, jo alus patiešām garšoja. Pēc pirmajiem malkiem, gribējās teikt – cenšas būt par Valmiermuižu, internetos arī citi alus baudītāji tā spriež. Vai viņiem tas ir izdevies? Diez vai. Ja cenu starpība ir tikai 10 centi, labāk tomēr pirkšu valmierieti, bet tas ir liels un labs solis no Aldara puses uz gardu un ekskluzīvu alu. Ne jau visi izvēlas dzert lēto žļurpu, ar ko ir piespīlēti veikalu plaukti, jo īpaši vasarā.


Mežpils ir labs un gards alus, ja būs kādas lielākas cenu akcijas, nogaršojiet.


 


 


 


 


P.S Tētis jāņos deva viņu, bija tīri garšīks, viņš teica, ka tas ir viens no viņuprāt gardākajiem aliem.


Share this post


Link to post
Share on other sites

Brengulu%20alus_imidzbilde_29052013.jpg

Brengulītis. Ļoti kvalitatīvs ar patīkamu garšu. Pašiem ir jāpamēģina. Pieejams tikai izlejamā veidā, šur un tur pilda pudelēs. 

 

turpinot par nebaudāmajiem - bauskas alus. goda vārds es nesaprotu kā kādam tas var garšot

Bauskas nesajauci ar Aldari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krāslavas alus ir okej , ja lien var izdzert daudz .

Daudz nerakstīšu jāizbauda pašiem , zemāk atsauksmes no labsalus.lv

 

a30993b2a8.jpg

 

Es viņu padzēru vēl svaigu un varu teikt tikai to labāko. Krāslavas Gaišais (4.0%) ir viegli ieskābens, samērā izteiktiem citrusaugļiem, zāļāini apiņi, bet uz samērā sausajām beigām alus kļūst manāmi saldāks; kopumā liekas samērā labs, bet nekas īpašs. Krāslavas Tumšais (4.8%) (es vispār nesaprotu kādēļ tas tā ir, ka Latvijā tumšākie ali vienmēr ir daudz labāki, varbūt aldariem liekas, ka gaišajam alum vienmēr jābūt ūdeņainam…nu nezinu) atgādina vācu Schwarzbier, tāds viegls, bet garšas ziņā saturīgs. Iesala garša ar rūgteniem, tumšai šokolādei līdzīgiem apiņiem, kas uz beigām kļūst samērā izteikta, pat nedaudz asa un ilgi saglabājas pēcgaršā. Pa smuko vispār.

 

p.s. - Krāslavas alus tiek piegādāts astoņām Latvijas pilsētām - Krāslavai, Daugavpilij, Jēkabpilij, Jūrmalai, Rēzeknei, Pļaviņām, Rīgai un Jelgavai, kā arī Igaunijai.

Share this post


Link to post
Share on other sites

burka, tieši šodien redzēju Lielvārdes alu - kaut kādā nestandarta dizaina pudelē, 0.5 virs 1 eiras, 5+ grādi - izskatījās jau glauni, tik sazin kā garšo smile.png

 

pēdējās dienas sanāk pamainīt šķirnes - savā ziņā Bauskas alus diskutabls - it kā visiem garšo, it kā puslīdz ok, bet kaut kā neuzrunā.

 

toties Brengulis - varētu teikt, ka tas jau visiem sirdij tuvs, bet pašam nu nekādīgi negaršo

Korij, tas nav tas īstais Lielvārdes alus. To, ko Tu redzi veikalos, račo vecu labais Lāčplēsis, kas ir jau nu Liepājā, bet šo te skaistulīti ražo turpat Lielvārdē.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kāds veikalos vēl ir redzējis "Euro strong"? Atceros ka mēs viņam uzdzērām LB, tieši tik drausmīgs un stiprs viņš bija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

kāds veikalos vēl ir redzējis "Euro strong"? Atceros ka mēs viņam uzdzērām LB, tieši tik drausmīgs un stiprs viņš bija biggrin.png

Tas "palstmasīgais brīnums" kādus pāris gadus nav redzēts laugh.png

 

 

 

Bauskas nesajauci ar Aldari?

Aldaris... man vienīgajam ir aizdomas, ka viņam spirtu gāž klāt? Nevienam alum tāda spirta piesitienu, kā aldarim neesmu jutis... vai tās ir tikai manas jocīgās neizskaidrojamās domās?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kāds veikalos vēl ir redzējis "Euro strong"? Atceros ka mēs viņam uzdzērām LB, tieši tik drausmīgs un stiprs viņš bija biggrin.png

Esmu redzējis,ka kaut kādi mazie veikaliņi pārdod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

turpinot par nebaudāmajiem - bauskas alus. goda vārds es nesaprotu kā kādam tas var garšot

Bauskas tumšais ir baigi labs, mans top3 noteikti. Vēl pēdējā laikā iecienīts ir Iļģuciema ingveralus upeņu, ķiršu un dzērveņu 21.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

"LĪCIS FOR THE BEST!!"

Baumo, ka ir pāris izdzīvojušie, kuri runā, ka šis alus garšo pēc viegla spirtpadzēriena, kas ir labs uz paģirām ^^. 

_origin_Testejam-Alinu-3.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lielvārdes gaišais alus - patīkama viegla garša neatkarīgi no 5+ grādiem, ir pietiekami baudāms alus!

 

Mežpils alus - pārkarsēju saulē pie jūras, likās vienu momentu ar savu šerpu asumiņu, bet iegāja jau labi iekšās, lai gan nebūs viens no gardākajiem.

 

Iļguciema medalus - tik sasodīti pārsaldināts ar savu asumiņu, ka nevar ar vieglu prātu izdzert to vienu pinti, nebūs labs variants ko baudīt.

 

Malduguns Sānslīde - kaut kas no Malduguns sērijas, garša pēc kaut kādas priežu koka padjobkas, nebūs..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodu priekš roku Cēsu Light, ļoti labs karstās dienās smile.png

dzxzjk1x61dzg9dxp00.jpg

Turēts istabas temperatūrā ir ļoti negaršīgs, vienīgi auksts no ledusskapja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

turpinot par nebaudāmajiem - bauskas alus. goda vārds es nesaprotu kā kādam tas var garšot

Sen senos laikos bauskas bija labs, pirms kadiem 4-5 menesiem 2 pudeles nopirku un nozeloju.

Tervetes sencu, aldaris 1865 un lacplesi (dzivs utt) ir mani favoriti.

P.S. Cesu light ir kamiela churas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodu priekš roku Cēsu Light, ļoti labs karstās dienās smile.png

dzxzjk1x61dzg9dxp00.jpg

Tu alu tālāk par veikala stendu nemaz nēsi redzējis un dzeŗis jau nu vairāk .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nopietni? Cēsu Light? :DD

Man liekas, ka jau manos videnes laikos viņš bija naturāli misene, kur nu vēl tagad. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Es šādus alus sāku dzert tikai pirms pāris gadiem, no sākuma likās kā var dzert visus tos bauskas alus, Tērvetes, brāļus, utt, taču vienu gadu darbā kad pienāca jāņi un darbs katram darbiniekam izsniedza pa četrpakai Valmiermuižu nekas cits neatlika kā izdzert, tā arī tas aizgāja, centos mest mieru "dzeltenajiem" un klāt pie kvalitatīvajiem.

Garšo daudzmaz visi, izņemot Medali, Dummaku, un vēll pāris šādi tādi.

Favorīti būs - Valmiermuiža, Užavas, Lačplēsis Extra, un Aldaris gaišais un Calsberg.
No nelatviešu - Īru Guiness, stiprs alus ar īpatnēju garšu, no sākuma grūti pierast pie viņa, jo pavisam kaut kas cits, skatoties uz Latvijas aliem, nav garšīgāks, bet no to kas pieejams Īrijā noteikti labākais.
guiness.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu alu tālāk par veikala stendu nemaz nēsi redzējis un dzeŗis jau nu vairāk .

Esmu vairāk redzējis un dzēris nekā tu, beidz gudri pirst, ja nezini....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esmu vairāk redzējis un dzēris nekā tu, beidz gudri pirst, ja nezini....

beigsim turpināt šādus tīņu pigorus - kurš dzēris, cik izdzēris, cik daudz var izdzert..

 

runājam zolīdi - kas gards, kas ne tik gards

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esmu vairāk redzējis un dzēris nekā tu, beidz gudri pirst, ja nezini....

Parasti tikai tīņi vecumā no 12 līdz 15 gadiem lielas ar to cik daudz un kad ir izdzēris, tad kad nobriedīsi ar dzeršanu vairs nelielīsies!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.